Mamy nowego kapłana!

Pierwsze święcenia kapłańskie w tym roku stały się faktem. Ksiądz Eryk Cichocki został włączony do grona prezbiterów Archidiecezji Wrocławskiej, rozpoczynając swoją posługę kapłańską!

Uroczystości rozpoczęły się już dzień wcześniej, 10 kwietnia, nabożeństwem Słowa Bożego. Po odczytaniu Ewangelii homilię wygłosił ks. rektor Michał Mraczek, w której nawiązał do nauczania papieża Benedykta XVI z czasów jego posługi jako arcybiskupa Monachium. Zwracając się bezpośrednio do Eryka, podkreślił, że pełne zrozumienie istoty kapłaństwa przyjdzie dopiero w praktyce – szczególnie podczas sprawowania Eucharystii. Po homilii kandydat złożył wymaganą do przyjęcia święceń przysięgę, a następnie podczas nabożeństwa eucharystycznego modliliśmy się litanią do Chrystusa, Kapłana i Ofiary, prosząc o potrzebne łaski dla diakona Eryka oraz o nowe i liczne powołania kapłańskie.

Główna uroczystość odbyła się następnego dnia, 11 kwietnia, w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, o godzinie 15:00 w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu. Mszy Świętej przewodniczył bp Jacek Kiciński, który w swojej homilii ukazał kapłaństwo jako służbę głęboko zakorzenioną we wspólnocie Kościoła i tajemnicy paschalnej – czasie odnowy, życia i Bożego miłosierdzia. Podkreślił również, że kapłan jest posłany do ludzi, aby poprzez świadectwo wiary prowadzić ich do Chrystusa. Zwrócił także uwagę na znaczenie modlitwy, wierności Słowu Bożemu oraz jedności z Kościołem i biskupem.

Po homilii biskup udzielił diakonowi Erykowi sakramentu święceń kapłańskich, włączając go do prezbiterium archidiecezji. Nowo wyświęcony ksiądz po raz pierwszy koncelebrował Eucharystię wraz z biskupem pomocniczym Archidiecezji Wrocławskiej Maciejem Małygą oraz licznymi kapłanami, także z diecezji świdnickiej, z której pochodzi.

Z radością i wdzięcznością składamy księdzu Erykowi serdeczne gratulacje. Życzymy obfitości łask, Bożego błogosławieństwa oraz wytrwałości i radości na drodze kapłańskiej posługi.

Zobacz galerię:  Święcenia ks. Eryka

  • Rozeznanie

    wolność wyboru

  • Droga formacji

    odpowiedzialność za dar

  • Filary formacji

    integralny wzrost

  • Posługi

    zadanie służby

    • Modlitwa o nowe powołania

    • Dni skupienia dla młodzieży męskiej

    • Towarzystwo Przyjaciół MWSD

    • Skrzynka intencji modlitewnych

      Stolica Apostolska
      Konferencja Episkopatu Polski
      Archidiecezja Wrocławska
      Synod Archidiecezji Wrocławskiej
      Formacja Stała Prezbiterów
      Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej
      Kwartalinik poświęcony formacji kapłańskiej



      Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu




      50-329 Wrocław
      pl. Katedralny 14

      Google Map

      Google Map

      071 321 41 71
      Pn-Pt 8:00 - 17:00



      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Zapisy na dni skupienia:
      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Skrzynka intencji:
      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


      www

      fb

      instagram

      yt



      Nr konta seminaryjnego:
      31 1020 5242 0000 2102 0156 6504


      Preferencje użytkownika dotyczące plików cookie
      Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli odrzucisz użycie plików cookie, witryna może nie działać zgodnie z oczekiwaniami.
      Zaakceptuj wszystko
      Odrzuć wszystko
      Czytaj więcej
      Licznik
      Licznik wejść na stronę
      Akceptuj
      Odrzuć
      Zapisz