Ustanowieni, by służyć!

Ubiegły weekend był pełen emocji! Jedenastu kleryków seminarium we Wrocławiu zostało wyświęconych na diakonów.

Wybrani przez Kościół, ustanowieni dla Kościoła, by służyć Kościołowi. Zadaniami diakonów są między innymi: asystowanie biskupowi i kapłanowi w czasie sprawowania funkcji liturgicznych, sprawowanie Liturgii Godzin w intencji Kościoła i Świata, czytanie Ewangelii, głoszenie Słowa Bożego, udzielanie chrztu i błogosławienie małżeństw.

Módlmy się w ich intencji, aby odważnie głosili prawdę Bożą, a swoim życiem świadczyli o tym, co nauczają! Bogu niech będą dzięki!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w naszej galerii zdjęć




Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu




50-329 Wrocław
pl. Katedralny 14

Google Map

Google Map

071 321 41 71
Pn-Pt 8:00 - 17:00



Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy na dni skupienia:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skrzynka intencji:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www

fb

instagram

yt



Nr konta seminaryjnego:
31 1020 5242 0000 2102 0156 6504


Preferencje użytkownika dotyczące plików cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli odrzucisz użycie plików cookie, witryna może nie działać zgodnie z oczekiwaniami.
Zaakceptuj wszystko
Odrzuć wszystko
Czytaj więcej
Licznik
Licznik wejść na stronę
Akceptuj
Odrzuć
Zapisz