Aby nieść Chrystusa!

Ostatnim etapem przed przyjęciem święceń diakonatu jest

otrzymanie posługi akolity. Udzielana jest klerykom IV roku. W niedzielę 12 marca br. akolitami zostało ustanowionych 10 kleryków MWSD we Wrocławiu, a posługi udzielił im bp Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. 

Ustanowiony przez biskupa akolita ma za zadanie między innymi: nieść krzyż w procesji, puryfikować naczynia liturgiczne oraz, jako nadzwyczajny szafarz, pomagać kapłanom w rozdzielaniu Komunii Świętej.

Zobacz galerię zdjęć: Akolitat 2023




Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu




50-329 Wrocław
pl. Katedralny 14

Google Map

Google Map

071 321 41 71
Pn-Pt 8:00 - 17:00



Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy na dni skupienia:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skrzynka intencji:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www

fb

instagram

yt



Nr konta seminaryjnego:
31 1020 5242 0000 2102 0156 6504


Preferencje użytkownika dotyczące plików cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli odrzucisz użycie plików cookie, witryna może nie działać zgodnie z oczekiwaniami.
Zaakceptuj wszystko
Odrzuć wszystko
Czytaj więcej
Licznik
Licznik wejść na stronę
Akceptuj
Odrzuć
Zapisz