W niedzielę, 26 kwietnia 2026 roku, każdy z nas udał się do wybranej parafii, gdzie posługiwaliśmy przez cały dzień. Tym razem wyjechaliśmy poza Wrocław i mieliśmy okazję odwiedzić parafie:
• pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu
• pw. św. Mikołaja w Brzeziej Łące
• pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bierutowie
• pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Smolcu
• pw. św. Faustyny w Górze Śląskiej
• pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich
• pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chrząstawie Wielkiej
• pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie
• pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu
• pw. św. Jerzego w Ziębicach
Każda z tych parafii jest inna, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć ich specyfikę. Wiele z nich posiada kościoły filialne, co było dla nas okazją do poznania, jak wygląda posługa również w takich wspólnotach.
Był to także czas spotkań i rozmów z ministrantami oraz parafianami, a także okazja do wygłoszenia świadectwa swojego powołania (w przypadku diakonów – homilii).
Jesteśmy bardzo wdzięczni księżom proboszczom za umożliwienie nam przyjazdu oraz parafianom za bardzo gorące i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy!

